skenitde

Vytlačiť

Zomrel Anzanello Apostolo - POPI

V piatok 10.6.2016 vo večerných hodinách zomrel náš dlhoročný priateľ, spolupracovník a charitatívny človek Anzanello Apostolo, prezývaný POPI.

 Popi

Anzanello Apostolo – POPI vpravo vpredu na stretnutí v DISARO v roku 2014

Zľava: Cludio Zoia, Ladislav Židek, Janka Kasanická, Alena Mičicová, Monica Grasatto a POPI

Spoznal som sa s ním roku 1992 a riešili sme spolu mnohé veci z najrôznejších oblastí života vrátane životného prostredia. Širokému okoliu bol však známy tým, že dlhé roky bol prezidentom Dobrovoľných darcov krvi – AVIS. Pre mňa osobne sa zapísal v roku 1993 a 1994 do snahy o záchranu môjho syna Lacka, keď zmobilizoval obrovské množstvo ľudí a dali dohromady finančné zdroje na prípravu a transplantáciu kostnej drene na klinike v talianskej Padove u profesora Zanesca. Vtedy sa na transplantáciu kostnej drene u detí na Slovensku ešte nikto nemal odvahu pokúsiť. Žiaľ do Padovy sme sa dostali neskoro až v záverečnej fáze ochorenia začiatkom mája 1994, keď sa už nedalo nič robiť.

Mali sme spolu množstvo stretnutí a pri každej mojej ceste do Talianska sme sa stretli. Poslednýkrát sme sa s ním oficiálne stretli v rámci Nettworkingu v roku 2014 a potom ešte raz súkromne som ho navštívil v domčeku jeho syna v Motta di Livenza v roku 2015. Bol veľkým priateľom Slovenska, Rajca i BIOMASY a jeho synovec je predajcom peliet v regióne.

Pohreb pána Popiho sa uskutočnil v utorok o 15.30 v kostole Duomo Nicola v bezprostrednej blízkosti ktorého dlhé roky pôsobil. Po sv. omši sa s otcom priloženým príhovorom rozlúčil jeho syn Eugénio. Potom sme jeho telesné pozostatky uložili na cintoríne.

Anzanello stretnutieNa fotografi pri stretnutí s najbližšími priateľmi: syn Eugénio, Monica Grasato a Bruno Miotto.

Vzdávame česť a úctu tomuto človeku a prajeme mu skoré stretnutie v nebi s blízkymi.

Ladislav Židek

TOPlist