skenitde

Vytlačiť

BIOMASA súčasťou medzinárodnej výstavy Agrokomplex Nitra 2016

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex patrí k najvýznamnejším svojho druhu na Slovensku. Tradične sa koná na výstavisku Agrokomplex Nitra a v tomto roku prebiehala v dňoch 18. až 21. 8. 2016. 43. ročník výstavy sa konal pod záštitou ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky.

Agrokomplex NR

Významnou súčasťou medzinárodnej výstavy Agrokomplex boli súbežné výstavy:

Národná výstava hospodárskych zvierat, COOPEXPO, Obnoviteľné zdroje energie, Regióny Slovenska, Živnostenské trhy, Dni poľa, Ovocie roka, Zelenina roka, Prezentácia programu rozvoja vidieka, Dožinkové slávnosti, Farmárske trhy. V rámci 11. ročníka výstavy Obnoviteľné zdroje energie sa BIOMASA, združenie právnických osôb predstavila vo výstavnom stánku s drevnými peletami, ktoré sú spoľahlivý, dostupný, ekologický a ekonomicky výhodný zdroj paliva, navyše prinášajúci komfort pri plnoautomatickej prevádzke.

DSC06127 DSC06135 DSC06148 DSC06179 DSC06185

BIOMASA, združenie právnických osôb je najväčším slovenským výrobcom drevných peliet najvyššej kvality, s ktorou sa zákazník môže stretnúť a preto má záruku spokojnosti. Návštevníkom boli poskytnuté odborné informácie a odpovede na otázky ohľadom vykurovania, úspore energie, inštalácie kotla, zabezpečenia servisu či ďalších iných otázok v tomto smere.

biopel biopaliva pod jednou strechou kompNa výstave sa BIOMASA predstavila so spoločnosťou BIOPEL, a. s., ktorá vybudovala a spustila od 1.8.2016 do plnej prevádzky Biomasové logistické centrum v bezprostrednej blízkosti BIOMASY a bude zabezpečovať skladovanie, balenie na automatickej baličke, predaj a distribúciu peliet. Výrobcom peliet naďalej zostáva BIOMASA a preto má záujemca záruku, že dostane pelety najvyššej kvality slovenskej výroby.

Thermosolar logoV stánku sa predstavil aj najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov spoločnosť THERMO/SOLAR Žiar, s.r.o. Záujemcovia mali možnosť sa dozvedieť ako postupovať pri výbere a montáži vhodného kolektora a získať informácie o úspore energetických nákladov ale aj o kombinácii s inými ekologickými zdrojmi energie najmä biomasou.

 

Na inštaláciu kotlov na pelety a na solárne kolektory sa vzťahuje program zelená domácnostiam a odporúčame Vám ho využiť.

Účasť na veľtrhu bola vďaka príspevku finančného nástroja Európskej únie LIFE. Life male

TOPlist