skenitde

Vytlačiť

GREEN WEEK 2017 v BIOMASE

V dňoch 16 - 18.5.2017 sa BIOMASA po siedmy krát zapojila do konferencie GREEN WEEK a organizovala podujatie pre študentov základných a stredných škôl. Tohtoročnou témou boli ,,Zelené pracovné miesta". 

Študenti mali možnosť vypočuť si zaujímavé prednášky od expertov v tejto oblasti ale taktiež nahliadnuť do výroby drevných peliet a solárnych panelov. Na podujatí sa zúčastnilo približne 150 účastníkov. Študenti absolvovali prednášku o výrobe drevných peliet a prednášky o OZE a možnostiach uplatniť sa v tejto sfére od zástupcov Žilinskej univerzity - Katedry energetickej techniky. Po prednáškach sa presunuli na exkurziu do výroby drevných peliet a do showroomu spoločnosti BIOPEL a. s., kde mali možnosť vidieť ďalšie biopalivá, ktoré spoločnosť ponúka. Vo štvrtok 18.5.2017 prebiehal GREEN WEEK v spoločnosti THERMO|SOLAR Žiar s.r.o a žiaci mali možnosť nahliadnuť do výroby u jedného z najvýznamnejších európskych výrobcov termických slnečných kolektorov.

Našou snahou je zvýšeniť povedomie o obnoviteľných zdrojoch energie najmä biomasy a solárnej energie a poukázať na dôležitosť zelených pracovných miest pre spoločnosť a ochranu životného prostredia.

Fotografie z podujatia:

TOPlist