skenitde

Vytlačiť

Hodové ekumenické stretnutie 2017

Srdečne Vás pozývame na tretí ročník Hodového ekumenického stretnutia, ktoré sa uskutoční dňa 24.6.2017 v Parku Drienová v katastri obce Ďurčiná pro Rajci. Minulý rok sa v rámci tohto stretnutia požehnala a uviedla do života Pustovňa Antona Srholca a tento krát bude stretnutie venované požehnaniu muky sestry Zdenky a mučeníka Titusa Zemana.

Zdenka Schelingová sa odhodlala k odvážnym skutkom a tak podľa svojho poznania, síl a možností vyjadrila svoj odpor voči nespravodlivému násiliu. Dvakrát sa podieľala na príprave úteku väznených katolíckych kňazov. Zomrela na následky väznenia mučenia počas komunistického režimu na Slovensku.

Titus Zeman sa rozhodol zachraňovať mladé duchovné povolania. Na jeseň 1950 dvakrát tajne sprevádzal mladých bohoslovcov cez rieku Moravu a cez Rakúsko do Talianska, aby mohli dokončiť štúdiá teológie a pomohol utiecť na slobodu aj niektorým diecéznym kňazom. Počas tretieho prechodu bol spolu s takmer celou skupinou zatknutý. Obvinenia boli: špionáž a velezrada. Prokurátor žiadal trest smrti, napokon dostal 25 rokov tvrdého väzenia bezpodmienečne, so stratou občianskych práv.

Program sa začne o 10:30 hod. Po ekumenickej pobožnosti troch rajeckých spoločenstiev (katolíci, evanjelici a židia), bude nasledovať obed v prírode a voľný program sprevádzaný folklórnym predstavením. Bližšie informácie sa dozviete z priloženej pozvánky. Pre tých, ktorí nevedia kde presne sa Park Drienová nachádza, prikladáme mapu s popisom. 

Príspevok vo forme domáceho jedla alebo nápoja na spoločný stôl je vítaný.

 

POZVANKA

mapa

 

                                       

TOPlist