skenitde

Vytlačiť

Čakajú nás ešte štyri kolá dotácií z projektu Zelená domácnostiam

Slovenská inovačná a energetická agentúra informovala, že o poukážky na zariadenia, ktoré využívajú OZE bude možné do konca roka žiadať ešte štyrikrát (mimo bratislavských regiónov).

Najbližšie kolo pre zariadenia na výrobu tepla bude otvorené 8.8.2017 o 15:00 hod. Do konca roka budú vydané poukážky v celkovej hodnote 5,3, mil. eur. Ďalšie kolá budú prebiehať 19.9.2017 a 17.10.2017. Kolo určené pre zariadenia na výrobu elektriny je naplánované na 10.10.2017.

Naďalej sa odporúča, aby domácnosti svoju investíciu vopred konzultovali so zhotoviteľmi a to ešte pred vyplnením žiadosti o poukážky. Mali by sa informovať o tom, či bude zariadenie v termíne na inštaláciu k dispozícii, či je pre danú domácnosť vhodné a aké povinnosti vznikajú pri uvedení do prevádzky. Momentálne si domácnosti môžu vybrať z vyše 3100 zariadení. Agentúra zároveň upozornila, že žiadosti o zapísanie do zozamu oprávenených zariadení je možné podávať už od roku 2015, čo znamená že niektoré zo zariadení uvedených v zozname nei sú na Slovensku k dispozícii. Viac informácií tu. 

Zdroj: energia.sk

 

TOPlist