skenitde

Vytlačiť

Michal Kravčík prednáša vo Veľkej Británii o vodných riešeniach zo Slovenska

38 LIFE Horizontal meeting 2018_BIOMASA Projects001001Na pozvanie britskej organizácie The Flow Water Partnership absolvoval minulý týždeň slovenský vedec a vo svete uznávaný vodohospodársky odborník a náš priateľ Michal Kravčík sériu prednášok a stretnutí vo Veľkej Británii o vodných riešeniach. Tie sa zrodili na Slovensku a sú inšpiráciou pre riešenie vodnej, klimatickej i potravinovej krízy s dosahom na riešenie globálnych problémov. Tieto riešenia pán Kravčík nedávno prezentoval i u nás v Bioklimatickom Parku zástupcom Európskej Komisie a Programu LIFE.

Prvú prezentáciu Michal Kravčík absolvoval v Snemovni Lordov v Londýne 18. júna pod záštitou Lorda Stona of Blackheath, ktorý sa venuje agende klimatickej zmeny. Hosťom Lorda Stona of Blackheath bol aj Rajendra Singh, nositeľ Stockholm Water Prize - 2015, ktorý obnovil stratené rieky v suchej krajine indického Rajastanu.

Prezentácia Michala Kravčíka na oficiálnej pôde v Londýne sa koná po 20-tich rokoch, keď Michal Kravčík 28. mája 1998 prevzal z rúk amerického prezidenta Billa Clintona a britského premiéra Tonyho Blaira americko-európsku cenu pre demokraciu a občiansku spoločnosť.

Hrozným stavom Slovenska je, že človeka Michala Kravčíka, ktorý za svoju prácu prevzal ocenenie z rúk Billa Clintona a Tonyho Blaira dokáže Slovensko (mafiánskym spôsobom súčasnej vládnej garnitúry) totálne utopiť a urobiť z neho gaunera. Žiaľ je to reálny stav Slovenska a tých pár normálnych ľudí na Slovensku už len dúfa na zázrak, že sa veci ako tak aspoň trocha zmenia k lepšiemu.

Niečo veľmi podobné posledné roky zažíva BIOMASA, ktorá je jedinou slovenskou organizáciou, ktorá 3 x získala ENERGY GLOBE a iné významné slovenské a zahraničné ocenenia. Permanentne je manažment BIOMASY obviňovaný z najrôznejších trestných činov a na Slovensku si v podstate "nepípne". Je na čiernej listine. Toto spôsobujú niektorí nezodpovední členovia BIOMASY (starostovia), ktorí by si veľmi radi utrhli najrôznejšími podvodmi viac ako im patrí. Niektoré štátne inštitúcie si pod čiernou listinou predstavujú tých, ktorí v žiadnom prípade nekorumpujú a sú za otvorenú súťaž a nie klientelizmus. Marazmus Slovenska.

Cena pre MVO Ľudia a voda bola udelená pri príležitostí 50-tého výročia Marshallovho plánu pre Európu, ktorú naštartovali pomoc vojnou zničenej Európy Spojené štáty (1948) za úspešnú kampaň zastavenia výstavby priehrady Tichý Potok prostredníctvom lacnejšej, efektívnejšej alternatívy na hornej Toryse.

TOPlist