skenitde

Vytlačiť

EKOprogramy pre deti v školskom roku 2018/2019

ZS Slobodny slovensky vysielac Banska BystricaZdruženie BIOMASA v mesiacoch máj a jún 2019 organizuje pre deti materských a základných škôl druhý ročník Detských vzdelávacích EKO programov pod názvom OBJAVUJ Bioklimatický PArk. Počas týchto dvoch mesiacov sa programov zúčastnilo až 475 detí a 52 pedagógov. Táto aktivita je jednou z plánovaných AFTER LIFE aktivít ukončeného projektu SMAPUDE_LIFE

Cieľom je zdôrazniť aký dôležitý je kontakt s prírodou pre zdravý rozvoj detí a pre ich výchovu. Deti sa presvedčia, že príroda nerobí nič zbytočne a nám sa zdá, že má čarovnú paličku lebo počas programu aktívne spolupracujú, zapájajú sa, skúmajú a dávajú zvedavé otázky.

Počas 4-hodinového programu deti ochutnajú kváskový chlebík a pomelú si ovsené vločky zo zdravých surovín s láskou dopestovaných v Bioklimatickom Parku. Deti pracujú v malých skupinách a majú možnosť všetko ochutnať a vyskúšať. Ochutnali tiež ražnú chlebovú múku, ktorá sa zomlela pred ich očami. V ďalšej časti všetkými zmyslami vnímajú život vo včeľom úli, tí odvážni sa neboja vložiť palec medzi včely pod dozorom skúseného včelára. Ochutnali ste už niekdy peľ z kvetov? Deti na to určite nezabudnú a po zážitkoch vedia kto má v úli najdôležitejšie úlohy. Tretia časť je zameraná na odpady. Skúsenosti ukazujú, že vedomosti o triedení deti majú ale priznajú sa kto doma naozaj triedi odpad. Táto téma sa zameriava i na biologický odpad z kuchyne, kde deti prostredníctvom dážďovkového kompostéra vidia život v komposte.


TOPlist