skenitde

Vytlačiť

Slovensko zvyšuje produkciu emisií z fosílnych palív

Slovensko v uplynulom roku zvýšilo produkciu emisií a patrí k najhorším členom EU. Článok energieportal.sk tu.

Napriek týmto skutočnostiam, namiesto obmedzovania fosílnych palív Slovensko nadalej dotuje ťažbu, spotrebu a dovoz hnedého uhlia až do roku 2023 (a možno aj dlhšie, ako si "páni" zmyslia).

Ďalšou absurditou je dotovanie výmeny kotlov na zemný plyn, čo znova zvýši emisie.

BIOMASA je dlhodobo v rozpore s týmto smerovaním Slovenska. Opakovane prehlasujeme, že Slovensko má aj inú možnosť a tou je podpora využívania obnoviteľných zdrojov energie. Naše názory však nikoho z vládnych kruhov nezaujímajú a tak Slovensko je jednou z krajín, ktoré nejde cestou utlmovania negatívnych dopadov na zmenu klímy. Nenasledujeme Nemecko ako sa vládni politici hrdia. Nepatríme ani medzi 8 krajín, ktoré žiadajú ráznejší prístup. To čo politici, na čele s pánom Ficom roky hlásajú je len obyčajný blaf aj v tejto oblasti. Tak ako pán prezident nemá záujem škodiť Slovensku, ani ja nemám tento záujem.

Pod vedením tejto garnitúry za posledných 10 rokov boli vydrancované slovenské hory, veľkopoľnohospodári otravujú životné prostredie, Slovensko patrí k tým, čo potláčajú biodiverzitu. Ako takmer vždy v politike, niečo iné sa hovorí a niečo iné koná.

Našťastie: "Lož má krátke nohy!

TOPlist