skenitde

THERMO/SOLAR Žiar s.r.o.    


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O SPOLOČNOSTI

Spoločnosť THERMO/SOLAR Žiar patrí medzi najstarších a najvýznamnejších výrobcov slnečných kolektorov v Európe. Bola založená v roku 1992, ale už v dobe svojho založenia stavala na 20. ročných výrobných skúsenostiach svojich zakladateľov, THERMO|SOLARu Nemecko a hlinikárne ZSNP v Žiari nad Hronom.

V roku 2013 sa spoločnosť medzi najväčšími svetovými výrobcami plochých slnečných kolektorov umiestnila na 5. mieste v Európe a na 14. mieste na svete (www.solarthermalworld.org). Z významných európskych výrobcov slnečných kolektorov  je to posledná nezávislá spoločnosť, ktorá nepatrí do žiadneho nadnárodného koncernu.

Svoje výrobky exportuje do viac ako 50 krajín sveta. Slnečné kolektory zo Žiaru nad Hronom pracujú rovnako dobre v tuhých zimách Patagónie ako aj v extrémnych teplotách  alžírskej Sahary, prípadne vo vysokých nadmorských výškach Álp i Himalájí.

Spoločnosť trvalo patrí k lídrom v oblasti výrobkových inovácií a vlastní niekoľko patentov. Ako jediná na svete vyrába priemyselným spôsobom plochý vákuový kolektor vhodný hlavne  pre systémy v kombinácii s tepelnými čerpadlami.

Ako jedna z mála na svete sa môže pochváliť  v praxi potvrdenou  takmer 40. ročnou životnosťou  slnečných kolektorov, na ktoré poskytuje 12. ročnú záruku.

PRODUKTY A SLUŽBY

Slnečné termické kolektory, solárne termické systémy, fotovoltické systémy, fotovoltický ohrev vody, tepelné čerpadlá na vykurovanie objektov, tepelné čerpadlá pre ohrev vody, vzdelávacia činnosť v oblasti OZE, poradenstvo, šírenie osvety a propagácia OZE.


ADRESA

THERMO/SOLAR Žiar s.r.o.

Na vartičke 14

965 01 Žiar nad Hronom

 

KONTAKT

Tel.: + 421 - 45 - 601 6080

Fax.: +421-45-6716244

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

WEB

www.thermosolar.sk

 

 

 

 

TOPlist