skenitde

Žilinská univerzita v Žiline


ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O SPOLOČNOSTI:

Žilinská univerzita v Žiline ako verejná vysoká škola univerzitného typu poskytuje vzdelanie vo všetkých troch stupňoch štúdia (bakalárske, inžinierske/magisterské, doktorandské) v dennej a externej forme. Na ŽU ukončilo štúdium doteraz približne 63 000 absolventov, z toho 1800 zahraničných. Vo všetkých formách štúdia študuje približne 11 000 študentov. Univerzita má viac ako 1 500 pracovníkov, z toho 650 vysokoškolských učiteľov. Svojou viac ako polstoročnou históriou zaujíma popredné miesto v slovenskom vzdelávacom priestore a to nielen počtom študentov, ponukou akreditovaných študijných programov, ale najmä výraznou výskumnou i zahraničnou aktivitou založenou na rozsiahlej spolupráci s domácimi a zahraničnými firmami a inštitúciami.

Súčasťou  Žilinskej univerzity v Žiline je Katedra energetickej techniky. Hlavné zameranie Katedry energetickej techniky súvisí so znižovaním energetickej náročnosti objektov, optimalizáciou spotreby energie, využívaním odpadového tepla, optimalizáciou prúdenia tekutín, simuláciou tepelných javov, obnoviteľnými zdrojmi energií, optimalizáciou zdrojov tepla, hospodárnym využívaním tepelnej energie, energetickými auditmi, projektovaním vykurovacích, vetracích a klimatizačných zariadení.

PRODUKTY A SLUŽBY  (spadajúce do rámca aktivít EKOKLASTRA):

Katedra energetickej techniky zabezpečuje výučbu a realizuje výskum v úplne zrekonštruovaných priestoroch (učebne, laboratória) a je zabezpečená najmodernejším meracím resp. výpočtovým hardwarom a softwarom.

 

ADRESA

Žilinská univerzita v Žiline

Univerzitná 8215/1

010 26 Žilina

 

KONTAKT

Ing. Michal Holubčík, PhD., výskumný pracovník

Tel.: +421 41 513 2854

Fax.: +421 41 525 2541

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

WEB

www.ket.uniza.sk

 TOPlist