skenitde

E-news 2 obr.webpng

Dobrý deň,

E-news č. 2 Vám prináša aktuálne informácie o využívaní drevných peliet, slnečnej energie, ako aj ďalších obnoviteľných zdrojov energie. Tiež v ňom môžete nájsť pozvánky na seminár, konferenciu a ďalšie podujatia. Do E-news môžu svojimi článkami prispievať všetci členovia EKOKLASTRA. Do tohto vydania prispel zaujímavými článkami THERMO/SOLAR Žiar s.r.o.

NEWSLETTER č. 2, štvrtok 29. október 2015

 EKOKLASTER  

EKOKLASTER je združením organizácií pôsobiacich v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, najmä biomasy a solárnej energie. EKOKLASTER vznikne v priebehu roka 2015 ako jeden z cieľov informačno – diseminačného projektu SMAPUDE_LIFE – Strategické riadenie a plánovanie využívania domácej energie (LIFE12 INF/SK/000165). Projekt implementuje BIOMASA v rámci programu LIFE+.

 POSLANIE EKOKLASTRA  

Poslaním EKOKLASTRA je združovať organizácie obdobného zamerania, napomáhať šíreniu a výmene najlepších skúseností za účelom zvýšenia povedomia vo využívaní biomasy, solárnej energie a iných obnoviteľných zdrojov energie.

CIEĽ EKOKLASTRA  

Cieľom EKOKLASTRA je posilňovať inovačný potenciál a konkurencieschopnosť slovenských spoločností pôsobiacich v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, hlavne biomasy a solárnej energie a tým prispieť k pozitívnemu vývoju trhu v oblasti udržateľnej výroby a spotreby energie.

 ČINNOSŤ EKOKLASTRA  

Činnosť EKOKLASTRA na Slovensku koordinuje BIOMASA, združenie právnických osôb prostredníctvom informačnej a poradenskej kancelárie EKOKLASTER v Rajci. Kancelária je k dispozícii pre členov EKOKLASTRA a tiež pre širokú verejnosť. Záujemcovia tu majú k dispozícii všetky materiály súvisiace s fungovaním EKOKLASTRA, materiály vydané v rámci projektu, nájdu tu tiež užitočné rady a materiály o využití biomasy, solárnej energie a iných obnoviteľných zdrojov energie.

Činnosť EKOKLASTRA spočíva aj v plánovaní spoločných stretnutí a rokovaní jeho členov ako aj s ich účasťou na rôznych výstavách, kde budú môcť prezentovať svoje produkty a služby.

PLÁNOVANÉ AKTIVITY  

Dovoľujeme si Vás pozvať na odborný seminár "Budúcnosť využívania lokálnych zdrojov obnoviteľnej energie - biomasa a solárna energia" zameraný na zelenú energiu a inovácie a Slovensko-Nórske slúsenosti. Seminár sa uskutoční dňa 30. októbra 2015 v Kysuckom Lieskovci.

 AKTUALITY  

O tom, ako technické požiadavky na ekodizajn výrobkov napomáhajú znižovať ich energetickú náročnosť a do akej miery ovplyvňujú energetické štítky rozhodovanie zákazníkov, sa bude hovoriť na konferencii „Ekodizajn a energetické štítkovanie“. Viac informácií na https://www.siea.sk/uvod-aktuality/c-9856/pozvanka-na-konferenciu-ekodizajn-a-energeticke-stitkovanie/.

AKTUALITYAKTUAL

Ďalšie informácie o EKOKLASTRI a jeho členoch sa dozviete na nasledujúcom okaze

EKOKLASTER

ITY       

 BIOMASA LOGO  priesvitne                  Life male                  Smapude life logo male

 

Tento materiál je vydaný vďaka príspevku finančného nástroja Európskej únie z programu LIFE.

KONTAKT:

Poradenská a informačná kancelária

EKOKLASTER

Nám. A. Škrábika

015 01 Rajec

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

www.biomasa.sk

TOPlist