skenitde

Obr.5

Dobrý deň,

E-news č. 5 Vám prináša aktuálne informácie o využívaní drevných peliet, slnečnej energie, ako aj ďalších obnoviteľných zdrojoch energie. Tiež v ňom môžete nájsť najnovšie informácie o aktivitách BIOMASY a THERMO/SOLARU. Nechýbajú zaujímavé články a pozvánky.

Do E-news môžu svojimi článkami prispievať všetci členovia EKOKLASTRA.

 

NEWSLETTER č. 5, piatok 29. apríl 2016

Newsletter si máte možnosť stiahnuť na odkaze: E-news č. 5.

V newsletteri sa dozviete o  Programe podpory predaja peliet pre slovenských odberateľov, ktorý od 1. apríla 2016 spustila BIOMASA. V rámci tohto programu môžu odberatelia využiť mimoriadne predsezónne jarné zľavy na pelety a akciu na dopravu zdarma vo vybraných okresoch a množstvách.

 

V mesiaci apríl sa realizovala exkurzia pre 27 účastníkov, medzi ktorými boli záujemcovia o členstvo v EKOKLASTRI ako aj jeho súčasní členovia. Exkurzia sa konala v spoločnostiach HERZ, spol. s r.o. a THERMOSOLAR Žiar s.r.o.

 

V mesiaci marec BIOMASA zorganizovala odborné podujatie pre 140 študentov vysokých škôl a univerzít. Podobné podujatia organizuje aj v najbližších mesiacoch, ktoré bude venované 200 študentom stredných škôl z celého Slovenska.

 

BIOMASA svoju činnosť prezentuje aj v rámci environmentálnych podujatí alebo na rôznych výstavách, ako je medzinárodná výstava CONECO v Bratislave alebo AGROKOMPLEX v Nitre.

 

Ak uvažujete o využívaní slnečnej energie, spoločnosť THERMOSOLAR Vám poradí čo pri výbere solárnych kolektorov treba zvážiť, aká je návratnosť ale aj do akej výšky je možné získať podporu, ktorú štát poskytuje občanom prostredníctvom Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.

 

V newslettri sa dozviete aj o činnosti Žilinskej univerzity, ktorá organizuje medzinárodnú konferenciu v Terchovej,  spoločnosti BIOPEL, a. s., ktorá zaradila medzi svoje profesionálne stroje nový mobilný štiepkovač alebo o aktivitách v areáli Parku Drienová pri Rajci.

 

V článkoch sa dočítate užitočné informácie v oblasti vývoja nových technológií na odstránenie oxidu uhličitého zo vzduchu, tiež informácie, ktoré nás varujú pred dôsledkami znečisťujúceho sa životného prostredia ale aj o podpore poľnohospodárstva, ktoré je kľúčom k udržateľnému rozvoju.

 

V sekcii POZVÁNKY sa dozviete o konaní medzinárodných výstav a medzinárodného vedeckého podujatia.

 


 

ITY       

 BIOMASA LOGO  priesvitne                  Life male                  Smapude life logo male

 

Tento materiál je vydaný vďaka príspevku finančného nástroja Európskej únie z programu LIFE.

KONTAKT:

Poradenská a informačná kancelária

EKOKLASTER

Nám. A. Škrábika

015 01 Rajec

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

www.biomasa.sk

TOPlist