skenitde

Vytlačiť

Zabíjačky husí, baránka a mladého býčka v Parku Drienová

zabijacka v kuchyniK chovu domácich zvierat patria aj zabíjačky. V sobotu 30. decembra 2017 od včasného rána pripravujeme domácu zabíjačku mladého býčka. Všetko sa bude odohrávať v gazdovskom dome v Parku Drienová. 

Pokiaľ niekoho takáto vec zaujíma, môžete prísť, len sa nám prosím nahláste vopred, aby sme mali účasť pod kontrolou.

Mladé býčky kupujeme vo veku do 100 dní na farme v Hornom Vadičove od veľmi nadšeného chovateľa pána Berešíka. Potom býčky chováme výlučne na paši a našom sene dorobenom v Parku Drienová. Niekoľko rokov nepoužívame žiadnu chémiu a preto sú naše produkty veľmi čisté a zdravé. Nesústredíme sa na rýchly výkrm ale výlučne na kvalitu.

Po zabíjačke bude kompletne býček rozobratý v gazdovskom dome a nabalený do balíčkov. Chceme si takto pripomenúť, ako to robili naši starí rodičia. Chceme záujemcom ukázať, ako sa to robilo a ako je to dobré robiť. Nič nechováme pre zisk, ale výlučne pre radosť zo života a radosť zo zdravej výživy ľudí.

Podarili sa nám aj pekné húsky a tak medzi sviatkami nás čaká zabíjačka húsiek. Nie veľa, ale 2 – 3, lebo aj s tými bude celý deň práce. 

Taktiež potrebujeme spracovať dvoch kamerunských baránkov na chutné mäsko a do klobás. Tie sú celý rok na paši a sú veľmi zdravé.

TOPlist