skenitde

Vytlačiť

Prišla zima

Chodnik za pasouPo fašiangoch nás prekvapil február 2018 zimou a fujavicami. Akosi sme na to pozabudli, že zima ešte neskončila a skutočne prišla dlhšie trvajúca snehová pokrývka a poriadne mrazy. Tomu sa tešia najmä deti.

V prvej polovici februára sme vytriedili všetky húsky, kury, kačice i bežce a vytvorili sme rodiny. Bolo nutné popripravovať hniezdne príležitosti aj navyše, aby si každý našiel to svoje miestečko.

Prinášame nádherný zápas húserov labutej husi o vodcovstvo v kŕdli. Ako inak na vode.

Vajíčka začali znášať pižmové kačky, ale tie veľmi rýchlo aj prestali. Husi sa viac rozniesli a máme už takmer 30 vajíčok. Čo ale s nimi, lebo všetky húsky okrem najmenšej (takého zákrpka) prestali vajcia znášať. Zrejme sa predpovede počasia naplnia, lebo skutočne je koniec februára a je poriadna zima.

Kozľatá a jahňatá sa majú k svetu a nesmierna bitka je každé ráno a každý podvečer o nastrúhanú repu a posypanú otrubami či šrotom. 

BIOMASA má však plné ruky práce: sklady peliet sú v podstate prázdne ale na druhej strane sa nám dobre darí s výrobou peliet. V januári sme plán splnili a očakávame aj vo februári, ale všetky pelety ihneď putujú do našich kotolní a ku klientom. Ozývajú sa mnohí ďalší, ale BIOMASA uprednostňuje hlavne tých, ktorí brali od jesene.

Zdá sa, že tento rok snežienky začiatkom marca nebudú, aj keď prirodzene tok života sa nezastaví a jar príde. Tak ako doteraz vždy prišla a príde aj po nás...

Dôkazom toku života je aj jahniatko narodené v mrazivom februárovom počasí pri -16°C.

TOPlist