skenitde

Vytlačiť

Park Drienová v apríli 2018

Apríl je mesiac lesov. Les je jedinečné spoločenstvo drevín, rastlín, skál, či zurčiacich potôčikov. Lesy sú pľúca našej planéty a práve vďaka nim sa vieme nadýchnuť z plných pľúc alebo sa osviežiť dúškom pitnej vody. Bez lesa tiež niet vody, bez vody niet života. V Bioklimatickom Parku Drienová nenájdete obrovský les ale každý strom tu má svoj význam. Príroda nič nerobí zbytočne. Pozrite aký bol mesiac apríl u nás, na mieste "medzi nebom a zemou".

Pranostika na apríl

Ako hlboko pred Ďurom vyschne, tak hlboko po Ďurovi namokne.

Videozáznamy:

Žubrienky

Miesto medzi nebom a zemou

Vytlačiť

Park Drienová v novembri

V novembri sa konali druhé pravé husacie hody v Parku Drienová, ktoré sa opäť vydarili. Chceli sa nimi poďakovať ľuďom, na ktorých stojí biznis BIOMASY a BIOPELU. Teda boli určené hlavným manažérom a dvom hlavným externým spolupracovníkom.

Na druhých pravých husacích hodoch sa stretli hlavní manažéri BIOMASY a BIOPELU. Chceli sme sa neformálne porozprávať, ale tiež rokovať a hľadať nové vízie.  Na stretnutí boli prezentované nové inovácie vo výrobnom procese, logistike i kontrole kvality biopalív.  Po skončení obchodných rokovaní sa hostia boli pozrieť priamo do výrobnej a baliacej linky, kde opäť ocenili dôslednosť a profesionalitu pri riadení celého tohto procesu. Hostia prijali i pozvanie na netradičný obchodný obed, ktorý sme pre nich pripravili v Parku Drienová - Husacie hody sa naozaj vydarili.

 

Naše vzájomné stretnutie bolo obohatené prítomnosťou nášho hlavného obchodného partnera z centrálneho Talianska, z regiónu Perrugia – z regiónu kde sa narodil a žil sv. František, teda Assisi. Tu exportujeme týždenne 6 – 10 kamiónov takmer celý rok. Je to tvrdý kraj, kde treba tak ako u nás kúriť a tam sa kúri hlavne peletami zo Slovenska, z BIOMASY, z BIOPELU.

 

Ďalším vzácnym hosťom bol spolumajiteľ BIC Bratislava (Bussiness Inovation Centre), spoločnosti, ktorá nám veľmi pomohla s financovaním rozsiahlych investícií Biomasového logistického centra. Tu sa teda budú odohrávať hlavne budúce ekonomické plány našich spoločností zameraných na zelené inovácie a na podnikanie v životnom prostredí ( čo je na Slovensku extrémne ťažké).

 

Všetci sme sa zhodli, že žijeme veľmi rýchlo, všetko chceme hneď a veľmi rýchlo. V Parku Drienová sa život vracia o 70 rokov späť, človek tu má všetko, čo k životu skutočne potrebuje. Poctivá práca je odmeňovaná dobrým pocitom, zdravými produktami a dobrým spánkom. Nechceme sa však vracať do minulosti, ale ponúknuť alternatívu pre dnešný uponáhľaný svet.

TOPlist