skenitde

Vytlačiť

After LIFE Communication Plan

Projekt SMAPUDE_LIFE skončil svoju implementáciu dňom 31.8.2017. Máme pre Vás dobrú správu, že v aktivitách, ktoré ste si počas projektu obľúbili a radi ste sa do nich zapojili BIOMASA bude pokračovať naďalej.

Na záver projektu sme pripravili prehľad, v ktorých aktivitách plánujeme aj naďalej pokračovať a základné informácie na čo budú zamerané.

Viac informácií nájdete v tomto materiáli.

 

Vytlačiť

Projekt SMAPUDE_LIFE získal zelenú Nobelovu cenu

EGA Tehran_2017Slávnostné odovzdávanie Energy Globe Award sa konalo v Iránskom Teheráne 15. a 16. januára 2018. Ocenenie prevzal generálny riaditeľ BIOMASA - RNDr. Ladislav Židek. ENERGY GLOBE AWARD je ocenenie často prirovnávané k Nobelovej cene v oblasti environmentalistiky a udržateľného rozvoja. Celkom 60 národností z celého sveta sa zúčastnilo galavečera, ktorého prenos bol vysielaný online na www.energyglobe.info. O úspechu informovali aj slovenské médiá.

Vytlačiť

Pokračujeme vo vzdelávaní študentov

24. novembra 2017 sme v BIOMASE opäť privítali študentov z SOŠ Drevárskej z Krásna nad Kysucou. Študenti mali možnosť vidieť showroom drevných biopalív, v ktorom sme im prezentovali obnoviteľné zdroje energie pre produkciu tepla v domácnostiach, školách, verejných budovách a pod. Študentov zaujímalo i laboratórium, v ktorom sa testujú kvalitatívne vlastnosti drevných biopalív pre zabezpečenie najvyššej kvality. Po prezentácii sa študenti mohli pozrieť priamo do výroby drevých peliet. Zdôrazňujeme najmä lokálny význam pre využívanie obnoviteľných zdrojov energie, ako i stabilný zdroj energie z hľadiska nákladov i ekonomickej životaschopnosti pre budúcnosť.

TOPlist