skenitde

Vytlačiť

Energy week 2012

Združenie BIOMASA zorganizovalo v dňoch 18.6. - 22.6.2012 pre deti Európsky týždeň obnoviteľnej energie 2012. BIOMASA sa zapojila do tejto akcie už po šiesty krát a plánuje dané podujatie organizovať aj v nasledujúcich rokoch. Európsky týždeň obnoviteľnej energie v BIOMASE bol zameraný na environmentálne výhody využitia obnoviteľných zdrojov energie, hlavne biomasy a drevných peliet. Celá akcia bola pripravená špeciálne pre deti základných škôl s účelom prezentovať im výhody využitia obnoviteľných zdrojov energie na vykurovanie a ekologickú výrobu obnoviteľnej energie. Na podujatí sa zúčastnilo celkovo 51 žiakov základnej školy v Kysuckom Lieskovci.

Podujatie pozostávalo z troch častí:

1. Prezentácia rôznych druhov obnoviteľných energetických zdrojov a ich využitie na vykurovanie a produkciu elektrickej energie. Napr.: biomasa (drevné pelety, brikety, štiepka, kusové drevo, atď.).

2. Voľná diskusia.

3. Exkurzia vo výrobe drevných peliet centrálnej spracovateľskej jednotky združenia BIOMASA v Kysuckom Lieskovci. Exkurzia v kotolni BIOMASY na spaľovanie drevných peliet a prezentácia modernej a efektívnej vykurovacej techniky.

P1040805 P1040808 P1040814

TOPlist