skenitde

Vytlačiť

BIOMASA organizovala satelitné podujatie GREEN WEEK 2013

BIOMASA sa každoročne zapája do organizácie satelitného podujatia GREEN WEEK 2013, ktoré sa koná pod záštitou Európskej komisie. V rámci tohto týždňa prebiehajú rôzne akcie v jednotlivých štátoch EÚ zamerané na vybranú problematiku s cieľom ochrany životného prostredia. Tento rok je nosnou témou "Čisté ovzdušie pre všetkých".

 

P1060260 P1060262

Združenie BIOMASA chcelo tiež prispieť "čistejšiemu ovzdušiu" a dňa 21.6.2013 zorganizovalo satelitné podujatie GREEN WEEK s témou „deň bez áut“, ktorého sa zúčastnili deti zo základnej školy v Kysuckom Lieskovci. Pre deti boli pripravené tradičné hry v prírode ako skákanie vo vreci, preteky vo dvojici atď. Deti tiež navštívili združenie BIOMASA, kde bolo pripravené občerstvenie a prehliadka areálu.

P1060269 P1060271

V minulosti získala BIOMASA mnohé iné environmentálne ocenenia, ktoré svedčia o dlhodobej stratégii združenia i jeho manažmentu v záujme formovania zdravého životného prostredia a takého odkazu budúcim generáciám, ktoré dokáže udržať život na Zemi prijateľný pre všetko živé na nasledujúce milióny rokov. To sa stane a dá dosiahnuť len vtedy, ak sa zapojíme všetci. Ak nie všetci, aspoň väčšina. Ak nie väčšina, aspoň tí, čo o niečom rozhodujú. Tí to však neurobia. Takže to ozaj zostáva len na nás.

Preto do tejto snahy pozývame všetkých, ktorí majú radi život a chcú, aby aj po nás zostal tento svet pre nastupujúce generácie.

Certifikát satelitného poduajtia GREEN WEEK 2013 si môžete pozrieť tu.

 

TOPlist