skenitde

Vytlačiť

Správa z peletárskej konferencie a Stretnutia Európskej rady pre pelety vo Welse


česká peleta správa

V uplynulých dňoch sa Klaster Česká peleta, ktorého členom je aj BIOMASA, zúčastnil na dvoch významných podujatiach, a to na konferencii o peletách a stretnutí Európskej rady pre pelety vo Welse. O ich priebehu nás informoval predseda klastra Ing. Vladimír Stupavský. Prinášame najnovšie správy z európskeho trhu peliet za rok 2018.
Vytlačiť

Výzva francúzskeho prezidenta Európanom

future of eu webUž od svojich počiatkov je Európska únia projektom integrácie, ktorý sa zameriava na zachovanie mieru vo svojich členských štátoch. Je teda založená aj na určitých základných hodnotách, ako je demokracia a právny štát, ktoré sa snaží presadzovať na svojom území aj za jeho hranicami a ktoré sú vodiacim prvkom všetkých jej politík.

Francúzsky prezident Emanuel Macron vyzýva všetkých európanov k európskej obnove, ktorú je potrebné opäť vybudovať na pilieroch slobody, ochrany a pokroku.

Celý článok si môžete prečítať TU

Vytlačiť

Pracovná ponuka BIOPEL - pomocný robotník výroby

inzerát robotník marecSpoločnosť BIOPEL, a. s. hľadá do svojho tímu kolegu na pozíciu POMOCNÝ ROBOTNÍK VÝROBY. 

Záujemcovia o túto pozíciu môžu zaslať žiadosť so životopisom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo poštou, prípadne osobne. Pracovné pohovory sa budú konať priebežne po dohode s uchádzačom. 

Vytlačiť

Slovensko zasa negatívne zabodovalo

logo LIFEUpozorňoval som na to v minulosti a dovolím si byť taký drzý, že upozorňujem na to znova a dokonca takto verejne.

Slovensko nezískalo z podpory strategických environmentálnych projektov z programu LIFE z 116,1 mil. EUR z podpory kvality života Európanov ani cent, predpokladám, že nikto nebol schopný ani predložiť žiaden projekt.

Keby som bol minister životného prostredia podal by som ihneď demisiu. Alebo vymenil manažment tohto programu. Za posledných 5 rokov sa manažment vymenil niekoľkokrát.

BIOMASA získala v minulosti 3 projekty podporené týmto programom LIFE, našťastie manažovaným priamo Bruselom, a je v rámci Slovenska v environmentálnych projektoch jednoznačne najúspešnejšou organizáciou. Viackrát som písal pánu ministrovi so žiadosťou o prijatie – neprijal ma ani raz. Myslím, že je ovládaný a musí plniť pokyny tých, čo za neho rozhodujú.

Vytlačiť

Medzinárodné ocenenie pre Biomasové logistické centrum

00 Energy Globe Award 2018 YazdIran 0128.-29. januára 2019 sa konalo slávnostné odovzdávanie Energy Globe Awards 2018 v Iráne. A my sme boli pri tom!

V prestížnej medzinárodnej súťaži získal náš projekt Biomasové logistické centrum ocenenie v kategórii Air ako National Winner Slovakia. Projekt sa realizoval v programovom období 2009-2014, v rámci programu Zelené inovácie Nórskeho finančného mechanizmu na Slovensku. Toto ocenenie sme si prevzali v Iránskom meste Yazd, zapísanom na zozname svetového dedičstva UNESCO. ENERGY GLOBE AWARD je ocenenie často prirovnávané k Nobelovej cene v oblasti environmentalistiky a udržateľného rozvoja. Tento rok bolo toto podujatie spojené i s konferenciou Sustainable towns and cities.

TOPlist